Krystyna Suszynska
  Wybory do Parlamentu Europejskiego - Dlaczego Europa Plus Twój Ruch

Dlaczego Europa Plus Twój Ruch ?

      Kandyduję do Parlamentu Europejskiego ponieważ podoba mi się koncepcja budowy koalicji Europa Plus Twój Ruch opartej na połączeniu oczekiwań społecznych i determinacji obywatelskiej z sensownym projektem politycznym.

      Kandyduję do PE ponieważ wierzę, że projekt polityczny w połaczeniu z oczekiwaniami społecznymi i determinacją obywatelską daje efekty. Dowodem może być pozytywny wynik referendum akcesyjnego do Unii Europejskiej w czerwcu 2003 roku. Porozumienie społeczne, zgoda narodowa doprowadziły do zwycięstwa sił proeuropejskich i do pierwszych wyborów europarlamentarnych w Polsce. Rangę tego wydarzenia porównać można jedynie do wcześniejszych wydarzeń, które doprowadziły do zmian ustrojowych w Polsce.

      Koncepcja polityczna jaką jest program każdej partii zawsze powinien mieć rolę służebną w stosunku do potrzeb społeczeństwa. Niestety, na przestrzeni kilku ostatnich lat siły polityczne przestały podtrzymywac poczucie zgody i jednosci obywatelskiej wobec współczesnych wyzwań, takich jak kryzysy ekonomiczne i militarne. Koalicja Europa Plus Twój Ruch podjęła się bardzo ważnego zadania: budowy szerokiego porozumienia opartego nie tylko na strukturach partii politycznych ale także włączenia sił społecznych (obywatelskich) do współdecydowania o koncepcji rozwiązań społecznych, politycznych, ekonomicznych i kulturowych. Taka koncepcja polityczna może odegrać szczególną rolę właśnie teraz, gdy przenoszenie do struktur Unii Europejskiej naszych sporów i ambicji narodowych jest wyjątkowo sprzeczne z polską racją stanu.

 
874075      Krystyna Suszyńska
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!