Krystyna Suszynska
  Kartka wyborcza jest bronią

Kartka wyborcza jest bronią 

"Człowiek według Arystotelesa" jest zwierzęciem politycznym, czyli ze swej natury istotą społeczną, stworzoną do życia w politycznie zorganizowanej wspólnocie, polityka zaś jest sztuką kontrolowania i uzgadniania, w ramach zorganizowanej zbiorowości ludzkiej, interesów różnych grup społecznych. Poza wspólnotą społeczną, samodzielny człowiek kulturowy po prostu nie istnieje.

Ta definicja nabiera wyrazu przed wyborami w każdym demokratycznym państwie. Wielu ludzi w naszym kraju lekceważy kampanie wyborcze, gdyż uważają, że "polityka ich nie dotyczy". Są w błędzie, gdyż odgradzają się od społeczeństwa, ale tylko we własnym umyśle.

Jeżeli nawet nie interesujesz się polityką oraz wyborami w demokratycznie zarządzanym społeczeństwie, to i tak polityka będzie miała realny wpływ na twoją sytuację, pośrednio wielokrotnie zmuszając do określonego postępowania i podejmowania konkretnych decyzji. Od tego nie uciekniesz - nawet podejmując, w obliczu takiej a nie innej sytuacji politycznej, decyzję o emigracji - wszak twoja autonomiczna (na pozór...) decyzja podyktowana będzie właśnie uwarunkowaniami politycznymi.

Zbyt często nie dopuszczamy do świadomości, że kartka wyborcza jest bronią. Można jej użyć.

suszynska.pl - Eurowybory

 
873991      Krystyna Suszyńska
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!