Krystyna Suszynska

Jestem Radomianką od urodzenia. Maturę zdawałam w III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego. Ukończyłam Wydział Ekonomiczny Politechniki Świętokrzyskiej. Po ukończeniu studiów pracowałam w 2 dużych przedsiębiorstwach budowlanych: PBM Budochem oraz Społecznym Przedsiębiorstwie Budowlanym. Dzięki zdobytemu tam doświadczeniu prowadzę obecnie w tej branży własną firmę BUDOWLANIEC.

Poza działalnością zawodową, od lat prowadzę witrynę internetową "Radomski Informator Budowlany" gdzie staram się promować małe i średnie firmy regionu radomskiego. Sponsoruję także istnienie lokalnej witryny internetowej www.schronisko.radom.pl

Zawsze pasjonowałam się działalnością społeczną, którą rozpoczynałam w swoim najbliższym otoczeniu. Byłam członkiem Społecznego Komitetu Telefonizacji Osiedla Dzierzków oraz skarbnikiem Społecznego Komitetu Budowy ulicy Pomorskiej w Radomiu. Przez 7 lat byłam przewodniczącą Rady Szkoły nr 1 w Radomiu. W 1990 roku za tę działalność otrzymałam od ministra edukacji narodowej Odznakę Honorową "Za Zasługi dla Oświaty". W 2006 roku otrzymałam nominację do przyznawanej przez Fundację Partners nagrody za udział kobiet w tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego.

Naturalnym dopełnieniem działań podejmowanych na rzecz najbliższego otoczenia stała się dla mnie z czasem działalność polityczna. Od 15-tu lat jestem związana z tą samą partią. W styczniu 2007 roku zostałam wybrana przewodniczącą Regionu Radomskiego Partii Demokratycznej. Działam w unijnym Forum Kobiet na rzecz rozwiązywania problemu bezrobocia wśród kobiet oraz równego statusu kobiet i mężczyzn.

 
874067      Krystyna Suszyńska
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!