Krystyna Suszynska
  Przebieg kampanii wyborczej do PE - Kongres Kobiet - szkolenie kandydatek

Działaczki Kongresu Kobiet zorganizowały w dniu 25 kwietnia 2014 r. w Warszawie szkolenie dla kandydatek do Parlamentu Europejskiego. Zajęcia, poza swoją wartością merytoryczną, stanowiły doskonałą okazję do wymiany poglądów oraz doświadczeń w gronie kandydatek biorących udział w wyborach z poparciem Kongresu Kobiet.

Tematem szkolenia nie było to, jak kandydatki mają się prezentować podczas samej kampanii ale jak powinny się przygotowywać do debat w szerokim gronie innych nacji. Ważnym atutem tego szkolenia było pozostawienie na boku samej kampanii wyborczej, na rzecz zajęcia sie problemami, z którymi kandydujące kobiety mogą się zetknąć dopiero w Brukseli.

Rozważałyśmy jak przygotowywać się do dyskusji na temat problemów energetyki i klimatu oraz polityki zagranicznej. Wdrażałyśmy się w procedury współdecyzji i techniczne sposoby nawiązywania komunikacji pomiędzy instytucjami unijnymi. Najwięcej przyjemności sprawiło nam spotkanie z panią Komisarz Danutą Hubner pełniacą funkcję komisarza ds. polityki regionalnej UE a w ostatniej kadencji przewodniczącej Komisji Rozwoju Regionalnego w PE. Okazało się, ze pani Danuta Hubner jest nie tylko osobą o wzorowych kompetencjach ale także ciepłą oraz serdeczną rozmówczynią.

 
874091      Krystyna Suszyńska
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!